Köprü Patlama

Köprü Patlama Köprü Patlama - mustafa bülent keskin

zenozena (mustafa bülent keskin) program: After efefcts ,cinema 4d, edius Süre: 5 saat 4 yorum yapıldı 0/10 (1 kişi beğendi)

After effects ve cinema 4d ile yapılmış bir köprü patlama animasyonu yapmak istedim.
Önce işe bir köprü resmi bularak başladım.Sonra c4d ile patlama partiküllerini arkası yeşil olarak yaptım.Amaç green box ile kolayca sahneyi kullanabilmekti.
Finalde ise Edius ile montajı bitirdim.
Beğenmeniz dileği ile....


https://www.youtube.com/watch?v=bzySJykvyN8&feature=youtu.be

Köprü Patlama için Yorumlar

Güzel ancak devamında köprünün
Seke

Güzel ancak patlamanin ardından köprünün parçaları kopmaya devam etse dahada güzel olurdu birde köprü biraz uzakta kalmış daha yakın daha güzel olur gibi


2015-07-15 23:13:20 Edit:2015-07-15 23:14:53
  • Offline
Teşekkürler
zenozenamustafa bülent keskin

Serdar bey eleştiriniz aslında tamamen yerinde.Bunlar benim aslında beta çalışmalarım.Bu konuda daha almam gereken çok yol var şüpesiz.Ama gerçekçi çıktılar almak sanıldığı kadar kolay değil.Çok uğraşmak gerekiyor.
Amerika bu konuda aşmış ki ne aşmış.Bizler ülkemizde kısıtlı imkanlarla bir şeyler yapmaya gayret ediyoruz.Bu yazdıklarım eleştiriye cevaben değil.Eleştiriniz çok yapıcı ve çok yerinde.
Eleştiriniz yarın daha iyi bir animasyon yapmamı sağlayacak.Öyle böyle derken realistik çıktıları yakalayacağız bir gün...
Teşekkürler....


61fx
2015-07-15 23:44:19
  • Offline
  • Erkek
:) Eline sağlık.Estagfurullah
Seke

:) Eline sağlık.Estagfurullah bu haliylede çok güzel benimki eleştiri değilde öneri gibi anlaşılsın lütfen veyahut tavsiye ya da ekleme.Amerika aşar tabi bunun gibi bir sahne için hiç yoktan 5 -15 kişi arası adam çalışıyor sen tek başına yapmışsın.Gercekten güzel.Kolay gelsin başarılarının devamını dilerim.


2015-07-16 06:10:23
  • Offline
Teşekkür ederim.
zenozenamustafa bülent keskin

Normalde bu işler yurt dışında ekip ile yapılyor.Ama bizde o kadar adama para vereceğine 1 adama hepsini yaptırıyorlar.sözüm ona işgücünden tasarruf edip daha çok kazanmak için.İş ilanlarına şöyle bir baktım geçen.Paint kullanamayan kişilerin hep after efefcts hem 3dmax`i ileri derecede kullanan ve oda yetmiyormuş gibi iyi kamera kullanan personel araması ne kadar da ironik.Neymiş efendim generalist aranıyormuş.Genel artis yani her hammallktan çakacak.Sakın yüz vermeyin böyle işverenlere...
Şimdi böyle bir ülkede avatar gibi bir film çıkarmı yada hulk.Yok!Bu kafa ile çıkmaz.Ama tabi biz bu işlere aşkla baktığımızdan işin para pul yönünü düşünmüyoruz.
Ben acizane bu sitedeki yetenekli arkadaşlara sesleniyorum.Asla bir den fazla iş talebini kabul etmeyin ve asla fiyatınızı karşı tarafın belirlenmesine izin vermeyin.Ben şu rakamdan aşağı çalışmam ve sadece şu işi yaparım diyebilmelisin.
Çünkü sen bir sanatçısın! Snatçılar kuralları kendi belirler.Kurallar onları değil...


61fx
2015-07-16 22:52:07
  • Offline
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!

zenozena Diğer Çalışmaları