GÖKTÜRK KONUT GRUBU

GÖKTÜRK KONUT GRUBU GÖKTÜRK KONUT GRUBU - zafer

yakari (zafer) program: 3ds max, vray, photoshop Süre: Aralıklarla 1 ay 2 yorum yapıldı 0/10 (3 kişi beğendi)

İstanbul Göktürk te konut grubunun cephe tasarım ve görselleştirme işi. Bitkiler ve araçlar hazır modeldir. Photoshopla ufak renk düzenlemeleri ve insan eklemelerini yaptım.Çalışmayı dizüstü bilgisayarımla tamamladım.Bu yüzden birçok şeyi optimum seviyede tutmaya çalıştım. Her türlü öneri ve yorumlarınızı söylemenizi rica ederim.

GÖKTÜRK KONUT GRUBU 1GÖKTÜRK KONUT GRUBU 2GÖKTÜRK KONUT GRUBU 3GÖKTÜRK KONUT GRUBU 4GÖKTÜRK KONUT GRUBU 5GÖKTÜRK KONUT GRUBU 6

GÖKTÜRK KONUT GRUBU için Yorumlar

Elinize sağlık. Öneri istemişsiniz
Timur_POLATTimur POLATAvatar

Elinize sağlık. Öneri istemişsiniz buna dayanarak bir kaç yorum getirmek istiyorum.

Uygulama açısından: Sonuçta ticari bir iş olduğu için uygulama açısından birkaç sorun gördüğümü belirtmek isterim. Çatı teraslarında kullanılan cam balkonların köşeleri kapanmamış.Modelleme olarak unutulduysa sorun yok. Fakat uygulamada rüzgar yükü hesaba katıldığında istenmeyen sorunlar çıkabilir. 2. resimde daha net görülebilir.

Estetik açıdan; yorum yapmak yanlış olur, sonuçta göreceli bir kavram. Fakat parapet duvarında, kat aralarında kullanılan antrasit renk uygulansaydı çalışmaya ayrı bir doygunluk verebilirdi diye düşünüyorum.

Sunum olarak ise burada bizden çok daha bilgili üstadlarımız var. Onların yorumu daha yapıcı olacaktır. Ama gözüme takılanlar;

* İnsanlar ve araçlar arasında orantısızlık olması
* Yansımaların bazı camlarda sorunlu gözükmesi diyebilirim.

Dediğiniz gibi öneri ve yorum istediğiniz için bunları yazdım. Teşekkürler.


2015-04-09 16:06:53
  • Offline
  • Erkek
İlgin için teşekkürler Timur.
yakarizaferAvatar

İlgin için teşekkürler Timur.
*Çatı teraslarındaki cam korkuluk köşelerini aslında unutmadım. Zaman probleminden dolayı yapmadım ve göze batmayacağını umut ettim.
*Estetik açıdan yorumlarda bence önemli çekinmeden yorum yapabilirsin. Çatı parapetinde dediğin gibi antrasit renk projeyi güçlendirebilirdi.Proje sürecinde yaptığım denemelerde bunu denememişim. Zamanlamayı ayarlayabilirsem bir deneyeceğim.
*Cam materyal bütün camlarda aynı ama ışığın konumundan dolayı yansımada sıkıntı olmuş olabilir.İnceleyip durumu anlamaya çalışacağım.


İmkanın sınırını görmek için, imkansızı denemek lazım.(Fatih Sultan MEHMET)
2015-04-09 19:28:41
  • Offline
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!

yakari Diğer Çalışmaları